Divokej Bill | Krásná louka fest

Divokej Bill

Zpět

Skupina Divokej Bill byla založena 6. června 1998 v Úvalech. Během dvou let se ustálila i sestava a kapela začala koncertovat, mimo jiné hrála i na prvních ročnících Rock for People, díky čemuž navázala spolupráci s Ameba Production.

Když kapela přibrala do sestavy banjo, nahrála demosnímek, se kterým se přihlásila do několika vyhledávacích soutěží (Rock Nymburk, Jim Beam rock, Broumovská kytara, Rock fest Dobříš), na nichž se většinou umístila v rámci prvních tří míst.

První deska vyšla v roce 2000 pod názvem Propustka do pekel (v roce 2018 vyšla i na vinylu), ze které jsou známé singly jako Plakala nebo Rozárka. Začali jezdit po klubech jako předskokani Nahoru po schodišti dolů band (dnes jen Schodiště) a Třech sester, dostali se tak do povědomí klubového publika. Druhá deska s názvem Svatá pravda (vydána 5. listopadu 2001) jim mimo jiné přinesla možnost jet spolu se Žlutým psem velkou Staropramen Tour.

Na třetí desce Mezi nima (2003) kapela poprvé použila syntezátory. Pilotní singl Znamení otevřel kapele cestu do rádií. Mezitím získala Zlatou desku za deset tisíc prodaných kusů. O rok později se jim podařilo vydat úspěšné live album a zároveň DVD nazvané podle místa, kde bylo nahráno - Lucerna.

Na desku Tsunami (2017) získala skupina pozitivní ohlasy, web iReport například napsal, že je očividně Divokej Bill fucr se sebou spokojený a nehodlá se měnit; celkově je deska příjemným osvěžením.

Dne 24. ledna 2019 uskutečnila kapela svůj dosud největší koncert v pražské o2 Areně jako oslavu k 20 letům od založení kapely. Hala byla vyprodána. Jako předkapela byla avizována rumunská kapela "Drum bun", ze kterou se ale převlékli sami členové Divokýho Billa. Z koncertu by měl na podzim 2019 vyjít videozáznam.

Dne 14. září 2019 bude kapela opět vystupovat na svém „domácím“ koncertu v Úvalech. Tyto koncerty (zpravidla každý druhý rok) se staly již tradičními.

Generální partneři

Hlavní partneři

Hlavní produktoví partneři

Partneři festivalu

Mediální partneři


Kudy k nám

Mapa příjezdu

Mapa areálu

Pravidla pro vstup na festival